ماشین آلات نساجی

استیمر (فیکسه) سالواده ایتالیا

تولید کنندگان ماشین آلات و تجهیزات در جهان به دو دسته تقسیم میشوند:

شرکتهای دنباله رو
شرکت های پیشرو
گرچه این تعریف خصوصیتهای بیشماری را در بر میگیرد ولی از منظر نوع تولید، شرکتهای دنباله رو عموما طی فرآیند کپی برداری مستقیم یا مهندسی معکوس از ماشین آلات موجود در بازار، اقدام به تولید میکنند. در اینگونه ماشین آلات نیازهای عمومی مشتریان تامین و حدی متوسط از کیفیت ارائه میشود.

شرکتهای پیش رو، صاحب تکنولوژی هستند و ماشین آلات تولیدی آنها بر اساس نیاز روز صنعت مربوطه طراحی میشوند. هدف اینگونه سازمانها نه تنها تامین نیاز اولیه صنعت، بلکه ارائه راهکار جهت افزایش بهره وری در تولید و کاهش مصرف انرژی به مصرف کننده است. تکنولوژیهای روز دنیا توسط تیم تحقیق و توسعه زیر زره بین هستند و بر اساس نیاز مشتریان، تغییرات لازم در طراحی ماشین انجام میشود.

سالواده ایتالیا چنین شرکتی است.

سالواده از هر دستگاه، چندین مدل تولید نمیکند. یک دستگاه با تمامی امکانات. علت این است که به عنوان مثال یک دستگاه استیمر بعد از چاپ(فیکسه) سالواده ایتالیا قرار است بیش از 30 سال در یک کارخانه کار کند. این دستگاه تجیزی نیست که پس از چند سال به راحتی تعویض و جایگزین شود. شاهد هستیم که حتی در استیمر های قدیمی تولید سالواده که بیش از 20 سال پیش طراحی و ساخته شده، همچنان از نظر تکنولوژی ساخت، پاسخگوی نیاز روز صنعت چاپ پارچه هستند، چاپ دیجیتال.

گرچه در ماشین آلات جدیدتغییراتی محسوسی جهت افزایش سرعت تولید، کیفیت و بهره وری در آن صورت پذیرفته ولی ماشین آلات قدیمی نیز به راحتی قابل استفاده و تامین نیازهای چاپ دیجیتال هستند.

در ادامه به بررسی خصوصیات ماشین استیمر ( فیکسه پس از چاپ) سالواده ایتالیا خواهیم پرداخت ولی پیش از آن، لازم است به نکته ای بسیار حائز اهمیت اشاره شود و آن بررسی سلامت مالی شرکت سازنده ماشین آلات پیش از هرگونه معامله ای است. شرکتهایی که از نظر سلامت مالی در رتبه های پایین قرار دارند، شریک تجاری قابل اعتمادی برای مشتریان نیستند. دستگاه خریداری شده برای سالیان طولانی نیاز به تامین قطعات یدکی، پشتیبانی فنی و طراحی دارند. در صورتی که شرکت سازنده دارای سلامتی مالی در رتبه بالا نباشد، احتمال ورشکستگی یا تغییر ساختار و حل شدن در شرکتهای دیگر بسیار بالاست. عدم تامین نیازهای خریدار تجهیز پس از نصب، مساوی با زیانهای غیر قابل جبران است. در کشور خودمان و در همین صنعت نساجی، متاسفانه تجربه های مشابه داریم که ماشین فروخته شده و حتی شرکت فروشنده در زمان نصب دستگاه دیگر وجود خارجی نداشته و بدلیل ورشکستگی تعطیل شده بوده است.

لذا دقت به این موضوع، از قیمت دستگاه و تکنولوژی بکار رفته در آن و حتی سابقه موفق شرکتها در دنیا نیز با اهمیت تر است.

وقت آن است که بدانیم چرا دستگاه استیمر از سالواده ایتالیا بخریم؟

شرکت سالواده ایتالیا در بالاترین سلامت مالی قرار دارد و شریک تجاری مطمئنی برای خریداران است.
این شرکت در COMO ایتالیا قرار دارد، قلب صنعت چاپ پارچه علی الخصوص چاپ دیجیتال. حضور در این منطقه به خودی خود اعتبار بزرگی برای این تولید کننده است. تمامی شرکتهای چاپ این منطقه، مجهز به استیمر تولیدی سالواده هستند.
تکنولوژی بکار رفته در این ماشین پاسخگوی نیازهای همزمان چاپ روتاری و چاپ دیجیتال است.( در ادامه به اختصار به آن خواهیم پرداخت).
همکاری نزدیک سالواده با بزرگترین سازندگان ماشین آلات چاپ پارچه همچون اشتورک هلند، تامین و تضمین کننده بهترین کیفیت خروجی چاپ خواهد بود.
سالواده در سخت ترین شرایط، همکاری خود با کارخانجات ایران را متوقف نکرده است. همراهی قابل اطمینان است.
بررسی بخشی از مزایای استیمر سالواده :

کمترین مصرف بخار و آب در استیمرهای موجود در بازار
به جهت تکنولوژی Superwet که اختراع ثبت شده این شرکت است، مصرف آب تا 80 درصد و مصرف بخار تا 40 درصد نسبت به دستگاه های مشابه کاهش میابد.

تامین و تنظیم سریع مقدار رطوبت بر اساس نیاز پارچه در برابر کوچکترین تغییر در حرارت داخل استیمر با تکنولوژی Superwet که نتیجه آن یکنواختی در رنگ و شفافیت بالای آن است. همچنین ثابت ماندن حرارت داخل استیمر بدون هیچ فراز و فرودی به جهت تکنولوژی Superwet . به تصویر زیر دقت نمائید.

 

عدم کپی طرح چاپ شده بر روی سطح مقابل.
حرکت پیوسته میله های حامل پارچه، در نتیجه عدم برخورد سطوح پارچه به یکدیگر در حین کار. در استیمرهای معمول در بازار، لوپ پارچه بر روی لوله حامل تشکیل میشود و سپس حرکت تا تشکیل لوپ بعدی متوقف میشود. در زمان تشکیل لوپ بعدی، حرکتی تاب مانند به جهت حرکت ناگهانی لوله به پارچه داده میشود که باعث برخورد دو سطح اصلی پارچه میشود و طرح چاپ شده اصطلاحا کپی میشود. این مساله علی الخصوص در چاپ دیجیتال، با سطحی آغشته به اوره، بسیار حائز اهمیت است.

دستگاه مجهز به دو سیستم زنجیر جداگانه است که یکی تامین کننده حرکت لوله های حامل پارچه و دیگری وظیفه بازگشت لوله های خالی به ورودی دستگاه را عهده دار است. تفکیک این دو وظیفه، حرکت یکنواخت میله های حامل لوپ پارچه را تضمین میکند.

 

 

چرخ شانه(که وظیفه تنظیم حرکت نسبی زنجیر با چرخش میله حامل پارچه را دارد) و نوع روکش لوله ها که از مواد مصنوعی هستند، باعث جلوگیری از چرخش لبه های پارچه در طول مسیر، علی الخصوص در پارچه های کشباف میشود.

 

 

 

جدا بودن لوله های حمل پارچه از زنجیر( عموما در دستگاه های مشابه لوله ها به زنجیر متصل است)، در نتیجه تعمیرات احتمالی بر روی میله ها بدون دستکاری زنجیر صورت میپذیرد.
اتصال کشوئی میله ها به زنجیر، در نتیجه حذف قفلهای رایج در ماشینهائی همچون استیمرهای شرکت اشتورک
مجهز به ربات تخلیه، بارگذاری و تنظیم فاصله لوله های حمل کننده لوپهای پارچه جهت کاهش متراژ داخل دستگاه یا ازدیاد فاصله در زمان حرکت که در پارچه های ظریف و چاپ دیجیتال بسیار مهم است.

 

 

دارای دیواره دوجداره در کل طول ماشین. این دیواره به غیر از محافظت چند لایه از تاثیر هوای سالن تکمیل بر دمای داخل استیمر(که باعث قطران بخار و چکه بر روی پارچه میشود)، محلی با عرض 30 سانتیمتر برای مخلوط کردن آب، بخار جدید، بخار بازیافتی و تنظیم دمای نهایی با مبدل حرارتی است.
این توضیحات، بخشی از مزایای استیمر شرکت سالواده ایتالیا در برابر انواع موجود در بازار است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، خواهشمند است با این دفتر تماس بگیرید.